cropped-Iphone-Book-Wallpaper.jpg

Oszczędzamy na podręcznikach – wiemy jak

Nowy rok szkolny zawsze wiąże się z wieloma wydatkami. Trzeba przecież kupić nowe buty, strój na w-f, plecak czy opłacić obiady szkolne. A to nadal nie wszystko, bo zawsze najwięcej się wydaje jednak na podręczniki.

Na tym ostatnim jednak da się trochę zaoszczędzić, trzeba tylko poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie dobrego źródła sprzedaży. Poniżej przedstawiam kilka propozycji jak kupić podręczniki nieco taniej.

Kupuj przez Internet

W tym wypadku oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas i zdrowie. W końcu nie będziesz sam/a nosił/a ciężkich książek do domu, ponieważ dostarczy ci je kurier. W księgarniach ceny są zazwyczaj wyższe ze względu na dłuższy kanał sprzedaży. Podręczniki najpierw trafiają od producenta do hurtowni, a dopiero potem do sklepu. Dodatkowo trzeba opłacić wynajem lokalu i transport. To wszystko kosztuje, a logicznym jest, że sprzedawca też chce zarobić. Musi więc sprzedawać książki po nieco wyższych cenach niż sklepy internetowe, gdzie koszty pośrednictwa są nieco niższe.

Dodatkowym atutem robienia zakupów przez internet jest możliwość skorzystania z porównywarek cenowych, które pozwolą na wyłowienie najlepszej możliwej oferty.

Warto również pamiętać o tym, że kupując wszystkie potrzebne nam książki na raz, również oszczędzamy, bo wtedy za przesyłkę płacimy tylko raz lub nawet w ogóle (niektóre sklepy od pewnej ceny zamówienia oferują przesyłkę gratis).

Wypatruj promocji

A szczególnie teraz, czyli w okresie wakacyjnym. Dla przykładu w księgarni internetowej taniaksiazka.pl są aktualnie spore przeceny na podręczniki szkolne. Ogólnie witryna ta ma raczej niskie ceny, ale teraz dodatkowo można się załapać na nawet 30% zniżki!

Kupuj hurtowo

Jeżeli umówić się ze wszystkimi rodzicami z klasy naszego dziecka, można uzbierać spore zamówienie i zakupić podręczniki bezpośrednio w hurtowni, a wtedy również wychodzi taniej. Z takim pomysłem można nawet zwrócić się do dyrekcji szkoły. Wtedy zakupem książek dla uczniów zajmowała by się placówka, a rodzice jedynie wpłacaliby należytą kwotę. Kto wie, czy nie udałoby się na taki cel uzyskać jakiegoś dofinansowania?

Wbrew pozorom, korzystając z takich prostych sztuczek, można zaoszczędzić całkiem sporo. Jeżeli np. cały zestaw podręczników wraz z ćwiczeniami wynosi nas 300 zł, to po skorzystaniu z wymienionej wyżej przykładowej przeceny, możemy uzyskać aż 90 zł rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>